Bendri mokymai.

2009 m. spalio 3 d. vyko Visagino Raudonojo Kryžiaus savanorių gelbėtojų  būrio treniruotė kartu su Visagino priešgaisrinės apsaugos tarnyba. Ši treniruotė buvo organizuota sutarties, pasirašytos tarp mūsų komandos ir Visagino priešgaisrinės tarnybos komandos, rėmuose.

      Tai buvo pirmoji bendro darbo, likviduojant  ypatingos situacijos pasekmes bei pirmosios pagalbos nukentėjusiems suteikimo, tarpusavio patirtis, o be to, tai - pirmasis Visagino Raudonojo Kryžiaus komandos, organizuojant tokį renginį, patyrimas.

      Pagal treniruotės padavimą, pastate įvyko sprogimas ir atsirado lokaliniai degimo židiniai. Nukentėjusiųjų skaičius nebuvo žinomas nei vienai iš komandų. Priėjimas prie pastato buvo žymiai apsunkintas, pastato suardymo laipsnis buvo labai sudėtingas. Tačiau tiek priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, tiek Raudonojo Kryžiaus gelbėtojai su užduotimi susidorojo puikiausiai. Gaisrininkai evakuavo nukentėjusiuosius iš sugriuvusio pastato, o Raudonojo Kryžiaus komanda suteikė jiems pirmąją medicininę pagalbą bei organizavo rūšiavimo punktą. Galiausiai septyniolika žmonių buvo sėkmingai evakuoti ir visiems suteikta pirmoji medicinos pagalba.

      Treniruotės eigoje buvo atidirbti dviejų tarnybų tarpusavio sąveikos elementai, atskleisti tolimesnio tobulėjimo momentai. Aiškesnė tapo bendros veiklos pakraipa. Su įsitikinimu galima kalbėti apie tai, kad “pirmasis blynas” neprisvilo. Ir svarbiausia, kad tolimesnis tarpusavio darbas tarp Visagino priešgaisrinės apsaugos tarnybos ir Visagino Raudono Kryžiaus, tęsis.

      Šios treniruotės svečiais ir stebėtojai buvo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Draugijos generalinė sekretorė Gražina Jevgrafovienė bei ekstremalios gelbėjimo tarnybos koordinatorė Zita Juškienė. Jos pažymėjo aukštą Visagino Raudonojo Kryžiaus komiteto savanorių būrio pasiruošimo lygį. Ir dar kartą pabrėžė, kad toks mūsų būrys yra vienintelis Lietuvoje, tiek pagal pasiruošimo lygį, tiek pagal turimos įrangos lygį.

      Nukentėjusiuosius kantriai vaidino Visagino Raudonojo Kryžiaus komiteto jaunimo grupės savanoriai ir už tai jiems didžiulis ačiū. O taip pat, už bendradarbiavimą, didžiulę padėką reiškiame Visagino priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pavaduotojui Antanui Povilavičiui ir visiems priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams ir be abejo – visiems treniruotės dalyviams. 


 

Visagino paieškos ir gelbėjimo būrio savanoris Arkadij Krivonos

Tarptautinė pirmosios pagalbos suteikimo diena.

Rugsėjo 12 d. - Tarptautinė pirmosios pagalbos suteikimo diena.

Возможно, формат этой картинки не поддерживается браузером.  

Ką daryti, jeigu Jūsų  akyse kam nors atsitiko nelaimė? Jeigu Jūs tapote avarijos, gaisro, sprogimo, nelaimingo atsitikimo mirtinų atvejų liudininku? Kaip neprarasti drąsos, nepasimesti, nepanikuoti ir nepraleisti brangių minučių, kurios gali kainuoti žmogaus gyvybę ar sveikatą? Į kokias tarnybas kreiptis pagalbos nutikus nelaimei? Viso to galima buvo išmokti akcijos „Pirmosios pagalbos suteikimas nukentėjusiajam – Humaniškumo išraiška“ metu, kurią organizavo Visagino Raudonasis Kryžius.

     Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Visagino skyrius jau antrus metus iš eilės mūsų mieste praveda tokią akciją. O metų bėgyje reguliarūs pirmosios pagalbos suteikimo užsiėmimai vyksta vairavimo mokyklose bei Raudonajame Kryžiuje (Viltes g. 1, Visagine).

     Pirmosios pagalbos suteikimo kursai organizuojami pagal Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus programą ir atitinka ES reikalavimus.

     Pagrindinis akcijos, vykusios 2009 m. rugsėjo 12 d., tikslas buvo apmokyti miestiečius, vairuotojus bei visus norinčius teisingai suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems autoavarijoje, papasakoti apie Raudonojo Kryžiaus veiklą bei įtraukti savanorius į Raudonojo Kryžiaus gretas. Pirmosios medicinos pagalbos suteikimo instruktoriai dirbo Veteranų ir Taikos gatvių sankiržoje. 2 valandų bėgyje 12 vairuotojų buvo apmokyti kaip elgtis  autoavarijos metu. Buvo parodyta kaip suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems automobilyje ir pėstiesiems. Oras buvo puikus, todėl pageidaujančiųjų išmokti taisyklingai suteikti pirmąją pagalbą buvo daug.

     Jaunimo grupė, pasakodama apie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus veiklą, dirbo šalia prekybos centro AB „Domino“. Jaunimo grupės savanoriai informavo mūsų miesto visuomenę apie konkrečias Raudonojo Kryžiaus sritis, pasakojo apie savanorišką darbą ir rinko aukas, kurios bus panaudotos socialiai remtiniems asmenims.

     Šiandien Visagino Raudonojo Kryžiaus veikla susideda iš kelių sričių. Tai - socialinė parama; skurstančių šeimų aprūpinimas maisto produktais; pirmosios pagalbos suteikimas; saugus eismas kelyje; sveikos gyvensenos skatinimas; medicinos pagalbos suteikimas bei priežiūra vienišų, neįgalių žmonių; žinių apie humanitarinę teisę skleidimas; bendradarbiavimas su mūsų miesto organizacijomis ir su tarptautinėmis Raudonojo Kryžiaus bendrijomis. 

                                                                                      



Marija Korkut,

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus

Visagino m. komiteto sekretorė  

Fast: [10] [20]
September, 2010
mn tu we th fr st su
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Page created in 0.00640 seconds Powered by LastoBlog